Politik musí byť vzorom pre naše deti, nie "gorila"

Autor: Peter Elek | 12.2.2012 o 21:36 | (upravené 12.2.2012 o 21:59) Karma článku: 18,02 | Prečítané:  330x

Mne sa skôr zdá, že ide o hodnotový súboj v politike. Poctivosti voči podvodu, pravdy voči klamstvu, pokory voči arogancii a spupnosti, nádeji voči realite alebo budúcnosti voči pažravej prítomnosti, v ktorej oberáme vlastné deti o budúcnosť.

Riešenie existuje, no nie je ním apatia a ľahostajnosť. Dôveru v politiku ako sféru ľudskej činnosti  nie je ľahko získať, avšak nádejou sú politici, ktorí to už vo svojej aktívnej politickej dráhe dokázali. Sú medzi nami, majú na to aby to dokázali zmeniť a táto krajina ich dnes viac ako kedykoľvek predtým potrebuje. Bez našej aktívnej podpory a angažovanosti to však nikdy nedokážu! Zmena nemusí byť revolúcia a do politikov vkladáme dôveru my, občania SR a nie naopak.

Politika je dnes veľmi neprehľadná a komplikovaná a na to, aby sme ju mohli sprostredkovať občanom, potrebujeme porozumieť zmyslu, ktorý ju k človeku približuje. Ten zmysel sú hodnoty ako zodpovednosť, pevná morálka a dôvera. Obzvlášť v dnešnej vyhrotenej dobe. A dá sa to!

Ďakujem, pani premiérka

Osoba slovenskej premiérky je toho dôkazom. Skutočná osobnosť, príklad čestnosti, pravdy a odvahy hľadať riešenia, či postaviť sa zlu. Chcem sa poďakovať Ivete Radičovej za nádej a silu vzdoru voči tej ľahostajnej atmosfére či „blbej nálade".

Mnohí si želajú, aby z politiky neodišla. Ja si to želám tiež!

Sme na križovatke, na úteku pred prítomnosťou, v budúcnosť neveríme a odmietame sa obzrieť dozadu na dôvody a cestu, ktorou sme prešli. Prečo má odísť práve teraz?

V čase krízy slovenskej pravice? V čase ohrozenia eura a projektu európskej integrácie? V čase erózie morálky, narastajúcej apatie a silnejúcej nedôvere v politikov a demokratický systém v tejto krajine? Prečo príchod krízy odhaľuje našu slabosť - naučiť sa všemožne oceniť nie „hotové" istoty ale poctivú nádej? Prečo tak málo kričíme pri krivde a bezpráví a nevieme oceniť spravodlivosť, slušnosť a morálku?

Bez podpory ľudí to nejde zmeniť, no zároveň platí, že len človek s priamou skúsenosťou z politiky ako aktér môže strhnúť ľudí k činu a prebrať z letargie. Nazdávam sa, že je to osoba Ivety Radičovej, ktorá jediná dokáže zjednotiť pravicu na Slovensku a obnoviť dôveru v politiku a politikov.

Ostať človekom

Svet prišiel o veľkého muža - Václava Havla, politika, ktorý bol predovšetkým jedným z nás. Miesto moci staval nádej, hodnoty a človeka. Typický politik nechce žiadnemu občanovi (potenciálnemu voličovi) priznať, ak nemá v rukách okamžité riešenia. Nikdy nechce priznať svoj omyl a chybu. Václav Havel je naopak svetlým príkladom, ako sa uchováva pokora a skromnosť a aká je pre politiku obohacujúca! Iveta Radičová je pokračovateľom Václava Havla a aj my v Novej Generácii sa hlásime k jeho odkazu.

Sme presvedčení, že „ostať človekom" je pre politika to najdôležitejšie. Takúto politiku chceme robiť. A Václav Havel a jeho odkaz, ktorý je trvalý a som presvedčený, že ešte veľmi dlho bude vo verejnosti rezonovať. Je svedectvom, že ide o trvalé hodnoty. A tie tu ostávajú i po smrti ich nositeľov či autorov. Preto má zmysel ich nasledovať, lebo s nimi a vďaka ním vieme tvoriť budúcnosť a perspektívu lepšie spravovanej krajiny pre ďalšie generácie!

Ak sa Vám príspevok páčil, prosím, zahlasujte zaň na vybrali.sme.sk. Ďakujem :)
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?